У "Енергетика" новий головний тренер
Надіслано Адміністратор April 15 2011 15:12:14
П'ятим головним тренером «Енергетика» в цьому сезоні став Богдан Блавацький.
12 квітня 2011 року на тренувальній базі в Соколі президент футбольного клубу Мирослав Ількович Лотоцький представив нового головного тренера. Помічниками тренера стали Юрій Володимирович Гій (більшість кар'єри провів у «Буковині» (Чернівці), також виступав за «Карпати» (Львів) і «Ністру» (Атаки)) та Микола Іванович Вітовський, який залишився в команді. Сергію Володимировичу Пташнику було запропоновано стати другим тренером, проте він цю пропозицію не прийняв.
У цьому сезоні команду вже встигли потренувати Микола Пристай, Роман Покора, Михайло Савка і Сергій Пташник.
Довідка. Народився Богдан Блавацький 7 червня 1963-го року у Малих Підлісках Жовківського району Львівської області. З 1974-го по 1981-ий роки він тренувався у групі підготовки СДЮШОР Карпати (Львів). Його першими наставниками були Анатолій Крощенко та Михайло Рибак. Богдан Блавацький був нападником. У чемпіонаті Львівщин, він грав за Мотор (Куликів, Жовківського району),Ватру (Рудно) та Спартак (Самбір). Бомбардирський хист Блавацького розкрився на повну міць у 1987-му році, коли він забив п'ятдесят один м'яч у ворота суперників і, звісно, став кращим голеадором чемпіонату Львівщини. Грав Богдан Ігорович і на рівні команд майстрів, зокрема, у Авангард (Рівне), який виступав у першій лізі України. У 1991-му році Богдан Блавацький закінчив Львівський інститут фізичної культури. Там він отримав свою першу вищу фізкультурну освіту і фах тренер по футболу. З 1994-го Б. Блавацький на тренерській роботі. Він очолив команду Гарай (Жовква), яка відразу ж стала переможницею аматорської першості України і здобула путівку у професійний футбол. У 1997-му році Богдан Ігорович закінчив Вищу школу тренерів при Національному університеті фізичної культури і спорту (м. Київ). Новітні знання знадобилися йому у сезоні 1997/98-го років, коли він очолив команду вищої ліги Прикарпаття (Івано-Франківськ). Саме під його керівництвом прикарпатський клуб посів дев'яте місце в національному елітному футбольному дивізіоні, що до сих пір є рекордом для Івано-Франківська.
В подальшому тренував: 1999-2000 рр. -- "Поділля" Хмельницький,2000-2003 рр. -- ФК "Красилів" (2002 рік -- за його тренерства команда пробилася до першої ліги),2003-2004 рр. -- "Спартак" Івано-Франківськ,з 2004 -- "Металург-2" Запоріжжя
Крім цих команд в тренерському списку Блавацького можна побачити київську «Оболонь», вінницьку «Нива» та польські команди «Спартакус» із Шароволі та «Мотор» Люблін.